Vortex Gaz Piston teknolojisi Nedir

Havalı Tüfeklerde çokça duyulan Vortex Gaz Piston teknolojisi Nedir ?

Vortex Gaz Piston teknolojisi Nedir

Havalı tüfeklerde adını sıkça duyuran Vortex Gaz Pistonu herhangi bir gaz kombinasyonu yerine normal hava ile çalışır.

  • Gaz pistonlu havalı tüfekler daha istikrarlı namlu çıkış hızı sağlarlar. 
  • Gaz pistonun salınımı normal yaya göre çok daha azdır bu sayede daha rahat atış imkanı sağlanır
  • Gaz pistonlu havalı tüfeklerin kurulması daha pürüzsüz ve daha sessizdir.

 

Gaz Piston Faydaları

Yaylı havalı tüfeklerin aksine gaz pistonlu tüfekler kurulu vaziyette uzun süre tüfekte bir hasar oluşmadan durabilirler.

Gaz pistonlu havalı tüfekler daha istikrarlı namlu çıkış hızı sağlarlar. İki atış arasındaki hız farkı yaylı tüfeklere kıyasla çok azdır.

Gaz pistonlu havalı tüfeklerin içinde yay olmadığı için yay salınımından kaynaklanan titreşim ortadan kalkar. Gaz pistonun salınımı normal yaya göre çok daha azdır bu sayede daha rahat atış imkanı sağlanır.

Gaz pistonlu havalı tüfeklerin ömrü yaylı tüfeklere göre çok daha uzundur. Yaylı tüfeklerde olan yayın güç kaybetme ve yayın kırılma sorunu gaz pistonlu havalı tüfeklerde yoktur. Hareket eden parça sayısı daha az olduğu için daha verimli ve güvenilir bir çalışma sistemi sağlanmış olur.

Gaz pistonlu havalı tüfeklerin namlu çıkış hızları tüfeğin ömrü boyunca sabittir. Yaylı tüfeklerde ise yay zamanla güç kaybedeceği için namlu çıkış hızı azalacaktır.

Gaz pistonlu havalı tüfeklerin kurulması daha pürüzsüz ve daha sessizdir. Yaylı tüfeklerin kurulması esnasında oluşan yayın sıkışma ve sürtünme sesi gaz pistonlu tüfeklerde yoktur.