Poligonlar Hakkında Genel Bilgiler

Poligonlara Kimler Girebilir, Yasal Şartlar Nelerdir, Ücretlendirme Nasıl Yapılır ?

Poligonlar Hakkında Genel Bilgiler

1- Poligonlara Kimler Girebilir ?

Poligonlara 18 Yaşını Doldurmuş Herkes Girebilir.

2- Poligonlarda Ücretler Nasıl Belirlenir ?

Fiyatlandırmalar temel olarak MKE kurumunun mermi satış fiyatları baz alınarak yapılmaktadır. Atış fiyatını belirleyen diğer etkenler ise silah ve poligon kullanımıdır. Silah ve Merminiz Size Ait Değilse Ücretlendirmeye Bunlarda Eklenecektir. Şayet Kendi Silahınızla Atış Yapmak istiyorsanız Poligon Fiyatı Çok Daha Uygun Fiyatta Olacaktır. Bu Hesap Şekli Tüm Poligonlarda Aynıdır.

3- Poligonlarda Hangi Silahları Kullanabilirsiniz ?

Poligonlarda (9mm, 22cal, 3,57Mag, 7,65mm, 6.35mm vb...) Çapta Mermileri Kullanan Silahlar ile atış deneyimi Yaşayabilirsiniz. Bu Tip Mermileri Kullanan Silah Modelleri Poligonlara Bağlı Olarak Değişir. Hatta Bazı Poligonlarda Sivil Kullanıma Uygun Olmayan Fakat Poligon Ortamında İzin Verilebilen, 5.56 Mühimmat Kullanan Silahlara Raslamak Bile Mümkün (M16A1 vs.)

4- Ruhsatsız Silahlar ile Poligonda Atış Yapılabilir mi ?

Poligonlarda ruhsatsız silah kullanmak Kesinlikle YASAKTIR.

Poligonu kendi silahları ile kullanmak isteyenler, taşıma ruhsatları ile gelerek silahlarını kullanabilirler.

Bulundurma ruhsatlı silahlarını getirmek için, bağlı bulundukları ilçe emniyetten alacakları yol izni ile poligonumuza atışa gelebilirler. Bulundurma ruhsatlı silahlarınız Poligon adresine düzenlenmiş Yol izni olmadan atışa alınamazlar.

5- Kendi cephanemi (mermilerimi) kullanabilir miyim?

Kendi mermilerinizi kullanabileceğiniz gibi, Poligonlardan mermi satın alarak Atış Gerçekleştirebilirsiniz.

Mermi taşımak için taşıma ruhsatlı silahınız veya Gideceğiniz Poligona yol izni Alınmış, bulundurma ruhsatlı silahınız olması gerekmektedir.

Silah taşıma yetkisi olmayanların mermi taşıması da yasal değildir.

6- Poligonlardan yararlanmak için Önceden Atış Tecrübesine Sahip Olunması Gerekir mi ?

Hayır, Önceden Atış Tecrübesine Sahip Olunması Gerekmemektedir. Aksine Her Poligonda Görevli Eğitmenler Vardır. Bu Eğitmenler ile Atış Eğitimleri Alabilirsiniz.

 

[Önemli Bilgi] Türkiyede Bulunan Atış Poligonlarında Ortalama Olarak ATIŞ BAŞINA (Yani Mermi Başına) 2,5 TL ile 4,5 TL Arasında Ücret Alınır. Ücretler Atış Yapmak istediğiniz Silahın Kullandığı Mühimmata Göre Değişir. 9mm Standart Tabanca İle Altı Patlar Tabanca Arasında Mühimmat Bakımından Fiyat Farkı Olacaktır.